Kanał RSS

Przełęcz Kondracka

Zapewniłam sobie i znajomym wiele atrakcji podczas naszej wycieczki na Kopę Kondracką, szlakiem poprzez przełęcz Kondracką.
Jest to łatwa trasa turystyczna i walorów widokowych też na niej nie brakuje. Nasza trasa zaczęła się z Kuźnic, wyruszyliśmy kamienistą trasą na południe, w okolice Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po drodze zwiedziliśmy Klasztor Albertynek, oraz Pensjonat na Kaltówce, który podobałam się z, zewnątrz, ale w środku wyglądał jak góralska chata z dawnych lat.

Wchodząc pod Halę Kondratową, zauważyłam, że tracę powoli siły, a przecież szlaki turystyczne to dla mnie nic trudnego do pokonania. Ale szybki obiad, fasolka i batonik na wzmocnienie energii i ruszyliśmy dalej. Szlakiem niebieskim i zielonym dostaliśmy się na Halę Kondratową, potem tylko spacerkiem przez przełęcz i znów szlak prowadzący przez las. Nie mogłam się oprzeć jagodom i grzybom, więc koszyczek w ruch i w ciągu pięciu minut przeleciałam cały las, w poszukiwaniu smakołyków. Znajomi już się nudzili jak tak biegałam po lesie, więc parę prawdziwków i maślaków musiało mnie zadowolić. A co było dalej to kiedyś Wam opowiem.
Po kilku godzinach do tarliśmy do Kopy Kondrackiej a stamtąd już niedaleko na Kasprowy Wierch.
Polecam takie wycieczki ze znajomymi :-)